Dny LIDOVÉ ARCHITEKTURY 25.-26. 7. 2020

Jako každoročně se Buřanský Janatův mlýn účastní Dnů lidové architektury Libereckého kraje. K vidění budou ukázky provozu mlýnské techniky, audiovizuální program z historie mlýna, výstava fotografií ze života ve mlýně a při prohlídkách zavzpomíná na staré časy i pan Antonín Janata.

FRANTIŠKOVSKÉ DŘEVOKOVOSOCHÁNÍ 2020

Jako každým rokem i letos se konalo o prvním červencovém víkendu na Františkově oblíbené Dřevokovosochání, již druhým rokem ne na Starém Kravíně, ale nahoře na kopci na nedalekém Háskově. Umělci a řemeslníci vytvořili spoustu krásných děl, počasí akci přálo, kapely vyhrávaly, v Háskovské hospodě bylo příjemně a ve mlýně si děti i rodiče připomněli jak to bylo dřív. Mistr Jan Hus opět neodvolal, jeho život však byl opět spasen neohroženým zásahem františkovského sboru dobrovolného hasičstva. Prostě všechno bylo tak, jak má o dřevosochání být.

WEB opět v provozu

Po nějaké době problémů s webovými stránkami se nám je podařilo opět uvést do provozu. Zmeškali jsme zde akce jako Františkovské dřevosochání, dny lidové architektury, vzpomínání pana Antonína Janaty a řadu dalších. Od nynějška Vás zde zase budeme o akcích na mlýně pravidelně informovat.